Sıklıkla Rastlanan Araba Arızaları ve Çözümleri

Otomobiller bir makine olduğu için zaman zaman arızalanabilmektedir. Fakat oluşan her arıza için tamirciye gitmeye gerek yok. Bazı küçük problemleri kendiniz de halledebilirsiniz. Arabada oluşan küçük problemler düzgün teknikler uygulanarak kolay bir şekilde tamir edilebilmektedir. Eğer araç yanlış kullanılırsa veya hava koşulları sebebi ile arızalanırsa bu tür sorunları usta yardımı olmadan biraz çaba sarf ederek halletmek mümkün olacaktır. Fakat otomobil ile ilgili hiçbir bilginiz yoksa hiçbir risk almadan deneyimli bir servise emanet etmeniz önerilmektedir.

Akü ile İlgili Yaşanan Sorunlar

Araçta marşa bastıktan sonra geç yanıt veriyorsa akü ile alakalı bir problem var demektir. Ayrıca kontağı çevirdiğiniz zaman gelen sesler akünün bitmesine işaret etmektedir. Bu durum daha çok aracın uzun süre çalıştırılmaması ve farlar açık bırakıldığı zaman gerçekleşebilir. Akünün bitmesi durumu daha çok yola çıkmadan fark edilir, ancak bazen yolculuk sırasında da bitmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer böyle bir olay yaşanırsa yakınlarda olan başka bir araçtan akü takviyesi alabilirsiniz. Takviye işlemini her zaman yapabilmek için ise akü kollarını her zaman arabanızda taşımalısınız. Aracınızı akü kolları yardımı ile bağlayıp çalıştırdıktan hemen sonra yeni akü taktırmanız gereklidir.

Motorun Isınması

En sık karşılaşılan sorunlardan biri de araçların motorlarının ısınmasıdır. Problem daha çok motor bölümünde ve su haznesinde oluşmaktadır. Soğutma suyunun bitmesi ve vantilatörün kayışının kopması sebebi ile motorda aşırı ısınma olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız hemen arabayı uygun bir yerde durdurarak motorun soğuması beklenmelidir. Kaput açılarak motor soğutulduktan sonra radyatörün kapağı açılabilir. Su seviyesi az ise su ekleyerek düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Fakat yaptıklarınız düzelmesine yardımcı olmuyorsa hemen bizim servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlerin araçlarını yerinden alarak her türlü bakım ve tamir işlemini gerçekleştirebiliriz. Bunun için sadece bizimle iletişime geçmeniz ve konumunuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. Hemen ardından aracınızın yerinden alınarak servisimize götürülür ve gerekli tüm işlemler yapılır. Aynı zamanda tüm bahsettiğimiz uygulamaları müşterilerimizin memnuniyeti için uygun fiyatlar karşılığında yapmaktayız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir