Periyodik Bakım Fiyatları Gelecek Yıllarda Nasıl Olacak?

Her bir aracın belli bir kullanım süresi olmaktadır. Zaman geçtikçe araçlarda bazı parçaların değiştirilmesi ve yenilenmesi işlemleri yapılması şarttır. Araçta ne gibi değiştirmeler yapılması gerektiğini öğrenmek için bakım prosedürü hayata geçirilmelidir. Otomobilinizin daha uzun süre çalışmasını istiyorsanız her daim bakım işlemlerini aksatmadan yaptırmanız gereklidir.

Araç Bakımını Ne Gibi Faktörler Etkilemektedir?

Her bir otomobilin motor tipine uygun olarak bakım işlemi yapılmaktadır. Eğer benzinli araç kullanıyorsanız 15.000 km`de ve 1 seneden bir bakımını yaptırmak gereklidir. Dizel araç kullanıcıları ise 10.000 km ya da 1 sene sonrfa bakım yaptırabilir. Araç 1 yıl içerisinden bu kadar yol yapmıyorsa 12 aydan bir bakım işleminin yapılması gereklidir. Ayrıca aracın bakım öncesinde hangi yollarda ve nasıl şartlar altında kullanılacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Dizel ve benzinli araçların bakım prosedürü zamanı değişilmeli olan parçalar da farklı olabilmektedir. Bu sebeple bakım öncesinde araç muayene işlemi gerçekleştirilir.

Güvenli ve Uzun Süreli Kullanım

Periyodik bakım sırasında aracın model ve kilometresine uygun olarak kontroller yapılmaktadır. Fakat her araca uygun kontrol yapılsa bile standart olarak uygulanması gereken birkaç adım daha bulunmaktadır. Standart bakım kontrolü sırasında klima gaz kontrolü, elektronik aksam kontrolü, motor yağ değişimi, ön takım kontrolü, hava filtresi değişimi, soğutma sıvısı kontrolü ve yakıt filtresi değişimi yapılmaktadır. Bu bakım kontrol işlemlerinin yapılmasının temel amacı gelecek zamanlarda oluşabilecek hasar ve arızların önüne geçmektir.

Periyodik Bakım Fiyatları ve Servisleri Hakkında

Periyodik bakım fiyatları her sene daha da yükselmektedir. Fakat bizim firmamız araçlarınızın her türlü bakım işlemini uygun fiyatlar karşılığında yapmaktadır. Aracınızla ilgili tüm bakım ve tamir işlerini bizim servisimiz ile yaptırabilirsiniz. Servisimiz müşterilerimizin araçlarını yerinden alarak istek ve taleplerine uygun olarak tamir işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca servisimizde bulunan deneyimli ekip sayesinde profesyonel şekilde araçlarınızın tamirini yapmaktayız.

Araçlarınızın uygun fiyatlarla tamir ve bakım işlemlerini yaptırmak istiyorsanız kesinlikle bizim servisimizi tercih edebilirsiniz. Sizlere en yüksek kalitede otomobil tamiri hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir