Lastik Parlatma Nasıl Yapılır?

Lastik parlatma sayesinde aracınızın görünüşünü değişebilir ve daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Araçlarda lastik temizliği sadece görüntü olarak güzellik sağlamaz, aynı zamanda fren sırasında daha rahat tutunmasına yardım eder. Temiz lastikler kullanmanız sürüş güvenliği ile beraber daha az yakıt tükenmenize de olanak sağlar. Bu sebeple lastiklerinizi her zaman temiz tutmanız önerilmektedir.

Lastik Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç lastiğini parlatmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Lastik parlatma işlemi kaliteli bir şekilde yapılırsa lastiklerin ömrünü uzatabilirsiniz. Yolculuk sırasında tekerliklerin içerisinde kir ve toz dolmaya başlarsa fren balataları hasar almaya başlar. Bu hasar ise araç güvenliğinizin aşağı düşmesine sebep olur. Balata parçaları sadece fren tutmaya değil, aynı zamanda konforlu bir sürüş sağlamak için de önemlidir. Hayati tehlikelerin oluşmasını istemiyorsanız aracın tekerliklerini zamanında yıkatmalısınız. Araba bakımı işlemleri arasında lastik temizliği en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biridir diyebiliriz. Temizleme işlemini yaptırmak için kullanabileceğiniz en doğru yöntem bizim servisimizi seçmek olacaktır. Profesyonel ekibimiz sayesinde her türlü araç modelinin lastiklerinin parlatma işlemini yapmaktayız.

Lastik Parlatma Yöntemleri Nelerdir?

Lastiklerin temizlenmesi için kova içerisinde sabun ve su karışımı yapabilirsiniz. Bu şekilde aracın jant ve lastiklerinde olan kirleri arabaya bulaşmadan temizleyebilirsiniz. Eğer aracınızın tekerlik yapısı biraz daha farklıysa ve bu yöntem ile tam olarak parlatmak mümkün değilse, parlatıcı deterjanlar kullanabilirsiniz. Fakat lastik parlatıcısı deterjanı kullanacaksanız üzerinde yazan talimatlara göre temizleme yapmanız gereklidir. Bunun sebebi ise temizleyici ürünlerin köpük halinde ve bez yardımı ile uygulanmalı olmasıdır. Sprey şeklinde olan temizleyicilerle tekerlikler parlatmak için jant ve lastik kısmına sıkarak temizleme yapmalısınız.

Bildiğiniz gibi araba tekerlikleri her gün yolculuk sırasında ona zarar veren birçok kir sebebi ile performansını kaybetmektedir. Eğer tekerliklerin performanslarını kaybetmesini istemiyorsanız her daim araç muayene işlemi sırasında lastiklerinizi de kontrol ettirmelisiniz. Çünkü lastiklerin bir aracın en önemli parçalarından biri olmakla beraber güveliğinin temel unsurlarından sayılmaktadır. Yolculuklar zamanı araç güvenliğinizin sağlanması için hiç düşünmeden bizim firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir